Jouw aanspreekpunt in de wijk

De wijkverantwoordelijke onderwijs is jouw contactpersoon in de wijk voor de school en de relevante buurtactoren.

Samen werken aan een brede leeromgeving

Directeur, zorgleerkracht, buurtregisseur, medewerker van het Huis van het kind, vrijetijdsbemiddelaar,….. elk van ons heeft een puzzelstuk in handen om kansen te creëren voor kinderen en jongeren. De dienst Wijkverantwoordelijken Onderwijs is een wijkgerichte werking die alle puzzelstukken samenbrengt.

Wij zetten in op het delen van kennis en het uitwisselen van ervaringen over grootstedelijke thema’s die het leven en schoolgaan beïnvloeden. Aan de basis hiervan ligt het opbouwen van een relatie met jullie school. We verdiepen ons in onderwijsthema’s, zoeken gezamenlijk naar oplossingen voor problemen en leren het aanbod van partners in de wijk kennen. Denk hierbij ook aan het faciliteren van kansen voor cultuur, sport en welzijn.

Samen met jullie bekijken we de kansen en uitdagingen voor leerlingen in Antwerpen en bundelen we onze krachten.

Nieuwsgierig? Neem contact op met je wijkverantwoordelijke Onderwijs.

Of lees eens door het werk dat we deden voor het kleuternetwerk in Merksem.

Antwerpen - Centrum, Centraal Station, Stadspark (2000, 2018)

Scholen in Antwerpen - Centrum

  • Basisonderwijs: GO! Basisschool K’DO, VB Steinerschool Hibernia, VB Onze-Lieve-Vrouwecollege, VB Sint-Lievenscollege (2 vestigingen), VB Sint-Lutgardis (2 vestigingen), VB Afrit Zuid (2 vestigingen), VB De Dames, VB De Kleine Jacob, VL Sint-Jan Berchmanscollege, SB Musica (2 vestigingen), SB Prins Dries (2 vestigingen), SB Studio Dynamo, SB Via Louiza
  • Secundair onderwijs: Freinetschool Keerpunt, Hiberniaschool (Middelbare Steinerschool), Koninklijke Balletschool, Kunstkaai, Onze-Lieve-Vrouwecollege plus, Handelsschool Sint-Lodewijk, Sint-Lievenscollege, Sint-Lutgardisschool, Sint-Norbertusinstituut, De Stemstroom, Groenhout
  • Buitengewoon secundair onderwijs: De Leerexpert De Stiel, Sint-Jozef

Scholen in wijk Centraal Station, Stadspark

  • Basisonderwijs: SB De Wereldreiziger, VB Sint-Jozefinstituut, Monteso, VB Benoth Jeruzalem
  • Secundair onderwijs: AvAnt – Campus Brialmontlei en Campus Jacobs Jordaens, GO! Koninklijk Atheneum OKAN, GO! Koninklijk Lyceum Antwerpen, Panorama (Quellinstraat), Sint-Lucas Kunstsecundair

Wijkverantwoordelijke onderwijs: peter.liekens@antwerpen.be

Antwerpen - Brederode, Harmonie, Markgrave (2018)

Scholen in wijk Brederode, Harmonie, Markgrave

  • Basisonderwijs: SB De Kleine Wereld, SB De Kolibrie (lagere school), SB De Sterrenkijker, SB Expedissimo, Steinerschool De Hazelaar, VB De Zonnebloem, VB Sint-Ludgardis-Belpaire
  • Buitengewoon basisonderwijs: Katrinahof, KOCA
  • Secundair onderwijs: de!Kunsthumaniora, PIVA, Zenith
  • Buitengewoon secundair onderwijs: De Markgrave, Katrinahof, KOCA

Wijkverantwoordelijke onderwijs: laure.nuchelmans@antwerpen.be

Antwerpen - Haringrode, Zurenborg (2018)

Scholen in wijk Haringrode

  • Basisonderwijs: SB Alberreke, SB De Gele Ballon, SK en SL De Kleine Stad (3 vestigingen), VB Tachkemoni, VB Yavne, VB Bais Chinuch, VB Wiznitz, VB Heilig Hart, VK Bais Rachel, Steinerschool Skellig Michael, GO! VONK!
  • Buitengewoon basisonderwijs: Lamdeni, Parcivalschool
  • Secundair onderwijs: De Resonant, Tachkemoni Secundair
  • Buitengewoon secundair onderwijs: Parcivalschool (Steinerschool voor buitengewoon onderwijs)

Scholen in wijk Zurenborg

  • Basisonderwijs: SB Crea 16, VB Jesode-Hatora-Beth-Jacob, VB Jesode-Hatora, Leefschool De Dageraad, VB De Brug, Christelijke Basisschool De Leertuin
  • Secundair onderwijs: Israelisch Atheneum Jesode-Hatora-Beth-Jacob, Vrije Israelische school voor secundair onderwijs Yavne, Vrije Israelische school voor secundair onderwijs Yavne - Benoth

Wijkverantwoordelijke onderwijs: lore.crikemans@antwerpen.be

Antwerpen - Kiel (2020)

Scholen in Antwerpen - Kiel

  • Basisonderwijs: SB Creatopia, SB De Piramide, SB De Tandem (3 vestigingen), SB Kosmos, SK De Kameleon (kleuterschool), VB H. Pius X-instituut, VB Domino, VB Leefschool Toverbol
  • Buitengewoon basisonderwijs: De Leerexpert
  • Secundair onderwijs: H. Pius X-instituut, Stedelijk Lyceum Expo, Merit, Perspectief, Stedelijk Lyceum Zuid
  • Buitengewoon secundair onderwijs: De Leerexpert De Ijsduiker - Verpleegschool Antwerpen

Meer info: erik.richart@antwerpen.be

Antwerpen - Linkeroever (2050)

Scholen in Antwerpen - Linkeroever

  • Basisonderwijs: SB Aan de Stroom, SB Klimoever, GO! Basisschool De Spits, VB De Dobbelsteen (2vestigingen), VB Sint-Anna Goethe
  • Buitengewoon basisonderwijs: De Leerexpert
  • Secundair onderwijs: GO! De Scheepvaartschool Cenflumarin, Sint-Annacollege, Het Gymnasion
  • Buitengewoon secundair onderwijs: De Leerexpert Burchtse Weel

Wijkverantwoordelijke: brie.deveirman@antwerpen.be

Antwerpen - Luchtbal (2030)

Scholen in Antwerpen - Luchtbal

  • Basisonderwijs: SK De Schroef (kleuterschool), VB Maria Boodschap, SB Optimist, SB Sportomundo
  • Buitengewoon basisonderwijs: De Leerexpert Castor en Capitan, Het Veer
  • Buitengewoon secundair onderwijs: De Ark, De Leerexpert Capitan

Wijkverantwoordelijke onderwijs: laure.nuchelmans@antwerpen.be

Antwerpen - Noord (2060)

Scholen in Antwerpen-Noord

  • Basisonderwijs: SB De Evenaar, SB De Vlinders (kleuter en lagere school), SB Elisabeth, SB Het Groene Eilandje, SB Omnimundo, SB Villa Stuivenberg, SK De Toverboom (kleuterschool), SL De Toverboom (lagere school), SK en SL De Bijtjes, SB Eureka, GO! Basisschool Terra, GO! Basisschool De Pijl, VB Sint-Eligiusinstituut, VB De Vuurtoren, VB Sint-Aloysius, VB Sint-Maria, VB Sint-Norbertus – Groenstraat, VB ’t Spoor, VL Sint-Henricus, SB Het Atelier
  • Buitengewoon basisonderwijs: De Leerexpert
  • Secundair onderwijs: GO! Koninklijk Atheneum Antwerpen, Instituut Sint-Maria – campus Loveling, Novaplus, Scheppersinstituut, Onyx, Marco Polo
  • Buitengewoon secundair onderwijs: De Leerexpert De Novanaut (3 vestigingen), Sint-Jozefinstituut

Wijkverantwoordelijke: denise.cleophas@antwerpen.be

Berchem (2600)

Scholen in Berchem

  • Basisonderwijs: SB Fruithof, SB De Boomhut, SB Klavertjevier (2 vestigingen), SB Leopold III, SB De Kolibrie (kleuterschool), GO! Freinetschool De kRing, GO! Freinetschool Het Avontuur, VK en VL O.L.Vrouwinstituut Pulhof, VB Heilige Familie, VB De Knikkerbaan, VB De Schatkist, VB Het Hinkelpad, VB Sint-Stanislascollege, Steinerschool Skellig Michaël speelschooltje
  • Buitengewoon basisonderwijs: De Merode
  • Secundair onderwijs: GO! Atheneum Berchem, Middelbare Steinerschool De Es, Onze-Lieve-Vrouwinstituut Pulhof, Schoonheidszorgen “Denise Grésiac”, Sint-Willebrord – Heilige Familie (2 vestigingen)

Wijkverantwoordelijke: eva.coulon@antwerpen.be

Berendrecht, Zandvliet, Lillo (2040)

Scholen in Berendrecht, Zandvliet, Lillo

  • Basisonderwijs: SB De Beren, SB De Brem, VB De Brenne, VB Noordland

Wijkverantwoordelijke: wijkverantwoordelijkenonderwijs@antwerpen.be

Borgerhout (2140)

Scholen in Borgerhout

  • Basisonderwijs: SB De Esdoorn, SB De Horizon, SB De Vlinderboom (3 vestigingen), SB Flora, SB Het Talent, SB Kleine Muze, VB IQRA-school, GO! Basisschool Het Plantijntje, VB De Kleine Wereldburger, VB De Reuzenpoort, VB De Zevensprong, VB Franciscusschool, VB Mariagaarde, VB Mikado, VB Mozaiek, VB Xaveriuscollegee
  • Secundair onderwijs: GO! Spectrumonderwijs, IMS- Borgerhout (2 vestigingen), Xaveriuscollege

Wijkverantwoordelijke: Leen.VanDenEede@antwerpen.be

Deurne (2100)

Scholen in Deurne

  • Basisonderwijs: SB De Bever (2 vestigingen), SB De hoedjes van papier (2 vestigingen), SB De Kangoeroe, SB De Mozaïek, SB De Speelvogel, SB Het Baronneke, SB Het Pieterke, SB Inpeeria, SB De Kleine Ontdekker, SB Tiptop, SK De Groene Egel (kleuterschool), SK Koekatoe (kleuterschool), Vrije ervaringsgerichte basisschool ’t Speelscholeke, SB Fort Uniek, SB Land van Nu, GO! STEM basisschool De Trampoline en inclusieve basisschool De Sprong, GO! Basisschool Kadee, GO! Freinetschool De Pientere Piste, VB Andromeda (2 vestigingen), VB Axi-Joma (2 vestigingen), Vrije ervaringsgerichte basisschool De Linde, VB Drakenhof, VB Immaculata, VB Sancta Maria (2 vestigingen), VB Sint-Bernadette, VB Sint-Godelieve, VB Sint-Rumoldus, VB Ibex
  • Buitengewoon basisonderwijs: De Leerexpert Jozef Van Poppelstraat, De Leerexpert Schotensesteenweg, inclusieve basisschool De Sprong)
  • Secundair onderwijs: avAnt – Provinciaal onderwijs – Campus Rivierenhof, GO! Atheneum Deurne, GO! Spectrumschool – Campus Ruggeveld, Scheppersinstituut (campus Sint-Eligius en Sancta Maria), Stedelijk Lyceum Lakbors (campus Bosuil en Conforta), Stedelijk Lyceum Waterbaan (campus Waterbaan en Lange Klaren)
  • Buitengewoon secundair onderwijs: De Leerexpert

Wijkverantwoordelijke: anthe.smolenaers@antwerpen.be

Ekeren (2180)

Scholen in Ekeren

  • Basisonderwijs: SB De Kleurenboom, SB Willem Tell, 3hoek, Veltwijck, VB Sint-Lambertus, VK en VL O.L.-Vrouw van Lourdesinstituut (2 vestigingen), VB De Bunt, VB De Waterval, VB De Witte Merel, VB Sint-Jozef, VB Sint-Mariaburg, VB Sint-Vincentschool
  • Secundair onderwijs: GO! Koninklijk Atheneum Ekeren, Moretus

Wijkverantwoordelijke: wijkverantwoordelijkenonderwijs@antwerpen.be

Hoboken (2660)

Scholen in  Hoboken

  • Basisonderwijs: SB Accent (2 vestigingen), SB Edison (tijdelijk in postcode 2020), SB Het Kompas, SB Polderstad (2vestigingen), GO! Basisschool De Schakel, GO! Freinetschool De Pluim, VK en VL Sint-Agnes (3 vestigingen), VB De Puzzel, VB Don Bosco, VL Hofke van Thys, VB Lucerna, VB Familiale school Edward Poppe
  • Buitengewoon basisonderwijs: Klim-op, De Leerexpert
  • Secundair onderwijs: Don Bosco Hoboken, GO! Atheneum Hoboken, GO! Freinetschool De Pluim, Sint-Agnes-instituut

Wijkverantwoordelijke: ingrid.desutter@antwerpen.be

Merksem (2170)

Scholen in Merksem

  • Basisonderwijs: SB De Luchtballon, GO! Basisschool Op Dreef, GO! Basisschool Het Laerhof, VL Groenendaal (lagere school), VK Groenendaal (kleuterschool), VB Joma (2 vestigingen), VB Sint-Eduardus, VB Sint-Ludgardisschool, VB Sint-Jozef, VK en VL Virgo Maria
  • Secundair onderwijs: GO! Atheneum MXM, KNMC Groenendaal, KNMC Joma, Kozi (OKAN), Lucerna College Antwerpen, Sint-Eduardusinstituut, Sint-Lutgardisschool, Villa Cresco

Wijkverantwoordelijke: wijkverantwoordelijkenonderwijs@antwerpen.be                              

Wilrijk (2610)

Scholen in Wilrijk

  • Basisonderwijs: SB De Letter, SB De Zonnebloem, SB Prins Boudewijn, GO! Basisschool Parkschool Ieperman, VB De Ark, VB Johannesschool (2 vestigingen), VB Neerlandschool (2 vestigingen), VB Rozenkransschool, VB Steinerschool Lohrangrin, VK en VL Sint-Ursula, VB Kleine Stan (kleuterschool)
  • Secundair onderwijs: De! Kunsthumaniora, Sint-Ursula-instituut, (2 vestigingen), Topsportschool Antwerpen, Don Bosco Werken en leren

Wijkverantwoordelijke: severine.masure@antwerpen.be

Lees ook

Schrijf je in op onze nieuwsbrieven om op de hoogte te blijven van alle nieuws en activiteiten.
Schrijf je in